Středa, 02 Listopad 2011 11:25

5. ročník soutěže O pohár křineckých hasičů

Napsal  Romana Janatová

V sobotu 10. července jsme se brzy ráno začali sjíždět na místním fotbalovém hřišti, a připravovat již tradiční hasičskou soutěž, kterou u nás je požární útok pozpátku. Rozměřovali jsme hřiště, připravovali dokumenty pro správný chod soutěže, vyleštili poháry a připravili pochutiny pro soutěžící.

Během prezence se do soutěže přihlásilo 7 ženských mužstev a 12 mužských. Letošní zahájení bylo poněkud jiné a nebývale delší. Po několika proslovech, které si pro nás připravili naši hosté, následovalo udělení ocenění místním hasičům.

Poté herec Jan Dolanský pokřtil hasičský kalendář, jehož výtěžek se použije na nákup vybavení pro malé hasiče. Ti se v zápětí představili při požárním útoku, při kterém uhasili hořící papírový domeček.

Soutěžit začalo krásnější pohlaví, kde nás zastupovala dvě družstva. Křinec B skončil na bramborovém místě, Křinec A si vybojoval 2. místo. V mužské kategorii jsme měli též dvě mužstva, ale „nepochlapila" se. Starší kluci skončili na posledním místě a mladší na 10. místě. Častým jevem byly hodně překroucené C-hadice. Pro rozhodčí to byl někdy zapeklitý úkol najít ten správný konec a začátek hadice.

V přestávce bylo možné shlédnout ukázku Policie ČR. Po celou dobu soutěže byly vystaveny historické i nejnovější vozy hasičů a policie. Po vyhlášení výsledků následovala pěnová show pro děti.

Oslavy 130 let založení SDH Křinec pokračovaly na taneční zábavě v Kotli.

Děkujeme za Vaši účast a nákup kalendářů, kterým jste podpořili naše malé hasiče.

Aktualizováno Pondělí, 30 Červenec 2012 13:38