1. rok Mladých hasičů

vloženo: 02.11.2011 | Romana Janatová

Myšlenka na obnovení činnosti Mladých hasičů v Křinci přišla v roce 2010. Získáním kvalifikace III. stupně vedoucího mládeže pak byla splněna poslední podmínka pro založení oddílu. Nábor mladých hasičů se uskutečnil v březnu letošního roku v Základní škole Křinec. Dětem jsme řekli vše o požárním sportu, následně proběhla informativní schůzka s rodiči. Zájemci si odnesli přihlášky a o týden později jsme mohli začít. Po několika schůzkách se počet dětí ustálil na čtrnácti. Poprvé si mladí hasiči svoji dovednost v požárním útoku ověřili na závodech 9. července, kde předvedli, jak se hasí „dům“.

Následovaly závody v požárním útoku pro začínající kolektivy mladých hasičů v Lysé nad Labem, kterých se účastnila dvě družstva z našich řad. Tým A skončil na krásném 4. místě a tým B na sedmém. Děti si zasloužily velkou pochvalu a taky náležitou odměnu v podobě sladkostí a maličkostí do školy. Další hodiny jsme věnovali přípravě na Závod požární všestrannosti, který se konal 8. října v Nymburce. Tato soutěž byla velkým přínosem pro děti i vedoucí. Děti vše zvládly, jak nejlépe dovedly a už se těší na jaro, až budou moci všem ukázat, co v nich je! Držte nám palce.

Chcete také přispět na Mladé hasiče v Křinci? Kupte si kalendář křineckých hasiček, jehož výtěžek jde na věci spojené s tímto kroužkem. Kalendář je možné zakoupit v zámku, ve vinotéce a také v trafice.