Pondělí, 20 Červen 2011 22:10

(0 voleb)

Články z médií:

17.02.2008 - Hasiči likvidovali až do půlnoci stohy slámy

Bobnice - Až do nedělní půlnoci hasiči bojovali s rozsáhlým požárem skladu slámy v Bobnicích

Sláma byla uskladněna v zemědělském objektu v plechové hale o rozměrech 15x30 metrů a byla slisována ve zhruba tři sta kulatých balících. Poplach byl vyhlášen ve čtvrt na šest odpoledne a zasahovalo u něj sedm hasičských sborů z okresu. Sloup kouře i plameny byly patrné už při příjezdu do Bobnic. Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Samotná operace na místě podle hasičů nebyla jednoduchá. „Muselo se zřídit čerpací stanoviště na obecním rybníku a kyvadlově na místo požáru vodu dopravovat,“ řekl Zdeněk Vocásek ze SDH Nymburk. Hasiči podle něj nasadili i dýchací techniku. Sláma byla pomocí ženijního nářadí rozbalena a vyvážena z haly na volné prostranství. „Bylo ji nutné nechat vyhořet,“ řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan. Místo hasiči sledovali i dnes.

Slámu zapálila buď nedbalost, nebo úmysl.

Hasiči stále vyšetřují příčinu nedělního rozsáhlého požáru skladu slámy v Bobnicích. Zatím prověřují dvě možné příčiny požáru. „A to jak nedbalost, tak i úmysl,“ potvrdil Deníku Luděk Turek z Hasičského záchranného sboru v Nymburce. Podle informací z dneška probíhaly výslechy majitelů skladu. K ohni hasiči vyrazili v neděli kolem čtvrt na šest a likvidovali ho až do nedělní půlnoci. V hale zemědělského objektu bylo uskladněno asi 300 balíků slámy. „Předběžná škoda je zatím vyčíslena na 450 tisíc korun,“ doplnil Turek. Konečná částka se ještě bude upřesňovat. Podobný rozsáhlý požár vypukl v minulých letech třeba v zemědělské firmě v Jíkvi, kde lehl popelem celý sklad sena za miliony korun.

Aktualizováno Pondělí, 19 Září 2011 09:50