Neděle, 25 Listopad 2012 15:41

Výlet mladých hasičů

Mladí hasiči na výletě Mladí hasiči na výletě
Vsobotu 10. listopadu 2012 se družstvo mladých hasičů vydalo do Trutnova, města draka. Nevyrazili za legendami, ale na místní hasičskou stanici. Čekalo tu na ně mnoho zajímavých ukázek a mnoho věcí, které si mohli i sami vyzkoušet. Od zvedání auta pomocí „kouzelného polštářku“ a stlačeného vzduchu, přes stříhání kovových tyčí hydraulickými nůžkami, až po „hašení“ vysokotlakou proudnicí. Až škodolibou radost měly děti, když mohly spoutat jednu z vedoucích na speciální vakuová nosítka obsahující polystyrenové kuličky, které po vysátí vzduchu ztvrdly a nosítka tak držela svůj tvar. Nakonec se ale děti smilovaly a vedoucí propustily. Ukázka hasicí techniky zahrnovala i projížďku vozem značky Mercedes, ne však ledajakým, ale používaným pro zásahy v lese s přizpůsobenými koly a vysokým podvozkem. Ke konci prohlídky na děti čekalo překvapení v podobě polygonu. Nikdo z dětí do té doby nevěděl, co si pod tímto pojmem představit. Vzápětí zjistily, že to je soustava různých překážek a prolézaček, které mají simulovat hasičům prostředí reálného zásahu. Výlet se velice povedl a už se všichni těší na další!Smile
Aktualizováno Sobota, 01 Prosinec 2012 16:33

Podobné položky (podle značek)

Poslední aktuality

Poslední fotografie

Rychlý kontakt

Sdružení dobrovolných hasičů Křinec
289 33 Křinec
E-mail: hasicikrinec@seznam.cz
Tel.: +420 724 125 942
Web: www.hasicikrinec.cz